T T T

CZ - O nás

Horská chata Portášky (1 050m/m) se nachází v 2.zóně Krkonošského národního parku, kde narušení přírody je ještě minimální. Chata je na horní stanici sedačkové lanovky z Velké Úpy, uprostřed nejznámější pěší trasy z Velké Úpy na Sněžku
(1602 m/m).

Portášky mají celoroční provoz. Chata je vhodná pro lyžaře, turisty, cyklisty, rodiny s dětmi, ozdravné pobyty dětí i dospělých, na pořádání společenských a firemních akcí, večírků a narozeninových oslav, zahradní párty.

Na Portáškách najdete kromě možnosti ubytování, restauraci, bar, také kulečník, společenské hry, karty, šipky, dále venkovní vyhlídkovou terasu, dětský koutek, saunu s bazénem, vířivku, společenskou místnost se stolním tenisem - možno předělat na tělocvičnu (jóga, judo atd.), v létě dětské hřiště, velkou trampolínu, grilování, rožnění, dům ve větvích...

Zimní sezóna

Během zimní sezóny lze provozovat sjezdové lyžování, snowboarding, běh na lyžích, vysokohorskou turistiku a další zimní sporty.

portáška_zima_shora

Při nepřízni počasí lze posedět v restauraci či u baru, hrát šipky, kulečník, stolní fotbal, stolní tenis a další společenské hry nebo využít vlastní saunu s bazénem nebo solárium.

Chata je postavena přímo na vrcholu lyžařského areálu Skiport (www.skiport.cz), který je součástí nejmodernějšího lyžařského areálu Skiresort (www.skiresort.cz). Po svahu "Portášky" je možné lyžování až k dolní stanici třísedačkové lanovky, která je dlouhá cca 1750 metrů. Celý svah je úměle zasněžován a denně upravován.
Skiareál Skiresort je největším skiareálem v Česku! Můžete využít 41 km sjezdových tratí a cca 550 km běžeckých tratí.

Ve vzdálenosti 150m od chaty je dětský skiareál Sagasserovy boudy pro nejmenší lyžaře, kde je možné využít lyžařskou školičku. Pokud Vás omrzí sjezdovky u nás, za 3 min jste zdarma skibusem pod sjezdovkami v Peci pod Sněžkou, nebo za 8 min v Jánských lázních - Černá hora.

Na své si přijdou i běžkaři. Těm náročnějším je k dispozici běžecká trať na Růžovou horu a dále až na úpatí Sněžky v délce cca 5 km. Pro turistické běžkaře je ideální trať s pěkným výhledem vedoucí okolo Pěnkavčího vrchu v délce cca 4,5 km. Tyto trasy jsou součástí Krkonošské běžecké magistrály v celkové délce 550 km. Rolby mají GPS, tak můžete sledovat aktuální upravenost tras na www.bilestopy.cz

 

Letní sezóna

Nejen pěší turistika v nádherné vysokohorské přírodě, cykloturistika, startovací plocha pro paragliding a rogala, stolní tenis, kulečník, biliárd, šipky, fotbálek, bazén, sauna, solárium, grilování, rožnění nebo zahradní párty u chaty. Terénní koloběžky k zapůjčení přímo u nás na chatě.

Pro děti je připraveno dětské hřiště - hrad, 4 skluzavky, 4 houpačky, pískoviště, obří trampolína o průměru 5 m s ochrannou sítí, atd.. Dlouhodobější pobyt v této nadmořské výšce nabízí značnou úlevu nejen pylovým alergikům. Pro menší skupiny je možno nabídnout výlety do širokého okolí, a to vlastním terénním autem 7+1 nebo i smluvní dopravou.

+420 608 901 390
portasky@portasky.cz
facebook

Velká Úpa č.p. 110
542 22
Pec pod Sněžkou

Portášky © 2023 Humlnet Creative, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace